Projektový den ve ŠD 30.9.

Autor: Ondřej Pantlík | 01.11.2020 17:52

V dnešní době, kdy jsou děti obklopeny spoustou technických vymožeností, se snažíme dětem ve ŠD  vštěpovat lásku ke knihám a čtení. Pravidelně si společně čteme, učíme děti naslouchat a zapojovat svoji fantazii při kreslení ilustrací i brát si vzor z jejich kladných hrdinů. Děti si z domova donesly svoje oblíbené knížky, které představily svým kamarádům a společně jsme tvořili Čtenářský deník družiny a také puzzle z kreslených obrázků.

V rámci projektového dne jsme ve školní družině přivítali spisovatelku Terezu Pařízkovou, která s dětmi pohovořila, jak knížka vzniká, co je to nakladatelství a co všechno předchází tomu, než si můžeme knížku koupit.

Budeme rádi, když děti budou brát četbu knížek jako zábavnou činnost trávení volného času i času stráveného s rodiči.

„Každá chvíle, kterou trávíme s dítětem a knížkou, je to nejlepší, co můžeme dítěti dát.

V tu chvíli jsme spolu, o něco se dělíme, prožíváme společný příběh“.