Noc s Andersenem

Autor: Ondřej Pantlík | 09.04.2022 10:02

Po dlouhé odmlce jsme konečně mohli pro žáky třetích tříd pořádat naši oblíbenou akci Noc s Andersenem. Letošním tématem byl spisovatel, ilustrátor, malíř Josef Lada. Každý určitě zná jeho oblíbenou postavu kocoura Mikeše! A proto si děti hned na úvod vyzkoušely, jaké to je být kočkou. Skákaly ze stromu na strom, nepozorovaně se plížily pro kořist, přeskakovaly překážky. To vše samozřejmě jen obrazně na opičí dráze, kterou jim sestavil p. uč. Janiš. Pokračovaly zhlédnutím prezentace o tomto autorovi a dozvěděly se, proč se vůbec tato akce koná. Zkusily si zahrát na spisovatele a ilustrátora – hledaly vhodná chybějící slova v textu, sestavovaly neúplné názvy pohádek, vybarvovaly Ladovy obrázky. Protože nás nezastaví ani déšť, stihli jsme i návštěvu místní knihovny, kde luštily křížovky, spojovaly písmena a nakonec dokonce jako správní kocouři chytaly myši. Únavou padly do svých pelíšků a my doufáme, že se jim zdál ten nejhezčí pohádkový sen.

Děkujeme p. knihovnici E. Dokoupilové  za program v knihovně a p. uč. J. Dopitové, která nám navrhla krásný plakát.

Ludmila Keclíková, Markéta Dejmalová, Iveta Nováková, Lukáš Janiš