MŠ - Říjen 2020

Autor: Veronika Siegelová | 30.10.2020 15:47

Máme tu říjen a s ním spousty vzdělávacích činností, které děti v tomto měsíci prožily. I když se nenacházíme zrovna v nejlehčí době, snažíme se, aby to na chod mateřské školy nemělo žádný vliv a proto vám přináším spoustu fotografií, které zachycují pedagogové v rámci vzdělávání. Velice mě těší, že jsme se společnými silami pustili do polytechnického vzdělávání, které je pro děti tak přínosné. Určitě jste si již všimli, že se naše školička rozrostla o další pomůcky a tím jsou polytechnické koutky u předškoláků, které jim zcela jistě přinesou rozvoj motoriky, zručnosti, tvořivosti a mnohá další. Nedílnou součástí je i posílení snahy o celkový zájem technických oborů, které mohou mít v pozdějším věku velké uplatnění. Předškoláci svou tvořivost a fantazii také znázornili ve formě výtvarného tvoření pro výstavu, která se konala v kulturním domě a poté na Výstavišti Flora v Olomouci.

Nesmím ovšem zapomenout ani na děti mladší, které svou polytechnickou tvořivost uplatňují např. ve formě pečení, připravování ovocných a zeleninových mističek nebo různých pokusů.

Chtěla bych tímto poděkovat celému pedagogickému týmu, který se snaží o to, aby se stala polytechnická výchova hlavní prioritou naší mateřské školy.