Autor: Ondřej Pantlík | 29.11.2022 09:59

Ve středu 23. 11. navštívili žáci 7. B Dům dětí a mládeže v Olomouci, kde pro ně pan Jaroslav Marx připravil zajímavý program o plazech. Na některé živočichy si mohli i sáhnout, vzít je do ruky nebo alespoň pozorovat jejich stopy v písku. Dozvěděli se něco o tom, jak dlouho žijí, kde je můžeme pozorovat nebo jak nároční jsou na chov v domácích podmínkách. Ve druhé části programu sledovali prezentaci obsahující především fotografie pana Marxe z jeho výprav do přírody. Nejvíc je pobavilo video a písnička o anakondě. A co na akci říkali sami sedmáci?

„Dneska se mi to moc líbilo. Bavila mě ta prezentace plazů, protože jsem se naučila něco nového. Moc se mi líbilo, když jsem si mohla pohladit zvířátka.“

„Mně se to dneska moc líbilo. Nejvíc se mi líbil ten had. A nejmíň se mi líbilo, že ten had nechtěl tu myš. Ale jinak všechno.“

„Dneska jsme byli na výletě do Domu dětí a mládeže v Olomouci. Z Bohuňovic jsme vlakem vyjeli přes 1 zastávku do Olomouce. Odtamtud jsme vyšli směrem k DDM. Poté jsme v „bažině“ viděli želvy, strašilky, axolotly, gaviála a krajtu. Krajta bohužel nechtěla jíst myš. Poté jsme šli do „jeskyně“. V „jeskyni“ byl projektor, který vysílal prezentaci, kde nám pán vyprávěl o tom, co zažil. Zpátky jsme se procházeli parkem. Teď sedíme ve vlaku.“

„Byli jsme v DDM. Líbilo se mi, že po mně lezla strašilka. Pak jsme viděli ještěrku. A hada, který nechtěl sníst myš.“

„Líbilo se mi, že jsme si ukazovali zvířata. Že jsme si je mohli vzít do ruky.“