IČ: 00849251
DIČ: Nejsme plátci DPH.
Tel.: 585 389 343
Email: zsbohun(at)bohunovice(dot)cz
Datová schránka: 5nuvzmh
Školní družina bazén: Zbraňková 736 154 376, Neumannová 727 944 491
Školní družina škola: Vachutková 727 919 560, Hrušková 607 575 472
Mateřská škola:tel.: 777 134 489, ms(at)zsbohun(dot)cz
Školní jídelna: tel.: 725 950 449, skolnijidelna(at)bohunovice(dot)cz

Výlet 9. ročníku do Prahy 14. - 15. 11. 2019

Autor: Ondřej Pantlík | 18.11.2019 12:27

Uprostřed krásného listopadu žáci 9. ročníku navštívili matičku Prahu.

Ve čtvrtek 14. 11. jsme vyrazili Pendolinem směr hlavní nádraží. Třicet devět nás bylo. Třicet pět natěšených žáků a čtyři lehce vyděšení pedagogové (paní učitelka Chládková, Čepková, pan asistent Nebeský a pan učitel Pantlík). Po příjezdu do Prahy jsme se ubytovali v hotelu Meetme23 a vyrazili na oběd na Václavské náměstí a na exkurzi do nově opravené historické budovy Národního muzea. Sice tam ještě nebylo mnoho sbírek, neznamenalo to, že by nebylo co k vidění. Absolvovali jsme program Objevujeme Panteon, kde nám výborná průvodkyně popovídala o panteonu velikánů naší malé země a zároveň nás seznámila s opravami, malbami a výzdobou Národního muzea. Ve zbylém čase jsme si prohlédli ostatní části muzea včetně slavné kostry plejtváka, nebo výstavy o letcích RAF.

Odpoledne jsme si vyšetřili chvilku času a žáci se podívali do hračkárny Hamleys (vlastní výběr). A prošli jsme se po Praze, zavítali jsme k Pamětní desce 17. listopadu, tím jsme si připomněli výročí, došli k Národnímu divadlu i nakoukli do restaurace (a pivovaru) U Fleků, kde se pivo vaří už více než 500 let. Vše provázela zajímavým výkladem paní učitelka Chládková.

A pak šup do hotelu, ubytovat se, převléci se do krásných šatů či obleků a vyrazit do divadla. Žáci si vybrali v divadle Na Vinohradech hru od Williama Shakespeara Romeo a Julie. Měla mít téměř tři hodiny, obávali jsme se, že to nevydržíme a budeme se nudit, ale opak byl pravdou. Hra byla herci podána velmi poutavě, svižně využívala výraznou hudbu, propojila klasický text ve verších s moderní češtinou, herci byli zábavní, vůbec jsme se nenudili a na konci i slzy tekly, prostě paráda.

V deset do hotelu a spát. Ráno všichni nejpozději v osm na snídani.

V pátek 15. ráno, po výborné snídani (na kterou se všichni dostavili s předstihem), jsme nasedli na metro a zajeli jsme se podívat do Technického muzea. Navštívili výstavu motocyklů, automobilů, letadel a pak absolvovali program Fotografie, kde se žáci dozvěděli o historii fotografie, principech pořizování fotografií. V druhé části pak s pomocí tabletů řešili několik úkolů a jelikož ve fyzice zrovna probíráme optiku a protože všichni poctivě pracovali, dostali v pondělí za tuto aktivitu z fyziky jedničku. Byla to zase paráda.

Využili jsme polohy Technického muzea a šli jsme se projít na Letnou, abychom viděli Pražský hrad z netradiční strany. Cestou nás provázeli nádherné výhledy na Prahu, tak si děti přivezly spoustu fotek. Prošli jsme se po Karlově mostě, mrkli na Orloj na Staroměstském náměstí a už byl nejvyšší čas se vrátit do hotelu a šup na vlak.

Odpoledne jsme dorazili do Olomouce, žáci přijeli hodně unavení, učitelé si oddechli, neboť všichni byli celí a zdraví. Žáky jsme pochválili za kázeň a spolehlivost. Bylo to moc příjemné. Snad se to líbilo i jim.