Tutanchamon 7.A/B

Autor: Ondřej Pantlík | 03.06.2022 09:19

Ve středu 1. června vyrazili žáci sedmých tříd doplněni o zájemce z 6. B a 9. třídy do Egypta!

Přesněji řečeno na brněnské výstaviště, kde právě probíhá úžasná výstava Tutanchamon – jeho hrobka a poklady, která nás do starověkého Egypta přenesla.

Sto let po Howardu Carterovi jsme tak měli možnost prohlédnout si faraonovu pohřební komoru a  zlaté poklady přesně tak, jak byly Carterem objeveny v roce 1922.

V průběhu prohlídky jsme se díky audio průvodci dověděli spoustu zajímavých informací o životě starých Egypťanů.

A jak se nám výstava líbila? Tady jsou některá naše hodnocení.

Zuzka: ,,Zaujalo mě, že se Carter při hledání hrobky nevzdával a že se mu hrobku podařilo najít na poslední pokus. Líbilo se mi osvětlení výstavy, protože díky němu tam byla dobrá atmosféra.

Legrace byla sbírat razítka a skládat z nich slovo.“

Viktor: ,,Výstava byla velice hezká a zajímavá. Nejvíc se mi líbila Tutanchamonova zlatá maska.“

Šimon: ,,Dobrá výstava. Zaujal mě film, který byl pěkně zpracován.“

Jakub O. : ,,Nejvíc se mi líbily zbraně a Tutanchamonův vůz.“

Tereza O.: ,,Moc se mi líbilo, že jsme dostali každý svého audio průvodce, a tak jsme si mohli pustit, co jsme chtěli. Taky jsme se mohli vrátit k jakémukoliv exponátu a přehrát si to znovu.“

Bylo znát, že výstava  všechny zaujala, protože celý výlet proběhl v pohodové a klidné atmosféře.