Společně to dokážeme (říjen 2021)

Autor: Ondřej Pantlík | 15.10.2021 09:09

Ve čtvrtek 14. 10. 2021 proběhl na naší škole projektový den s názvem Společně to dokážeme.

Žáci 3. - 9. ročníků byli v rámci projektu zapojeni do společných aktivit, při kterých si navzájem pomáhali a radili. Komunikovali mezi sebou a naslouchali si. Spolupracovali napříč ročníky v jednotlivých workshopech, které jsou součástí projektového dne. V předcházejícím školním roce nám projektový den překazil Covid, většina žáků byla totiž víc doma než ve škole, učila se v pokojíčku místo ve školní lavici. Letos nám projekt vyšel a žáci i učitelé si ho užili. Témata workshopů byla různorodá, každému se podařilo najít si ten „svůj“. A tak si žáci mohli společně postavit strašidelný halloweenský hrad, společně nakouknout do tajů znamení, planet a astrologických domů, společně si upéct a nazdobit chutné perníčky, společně zkoumat vlastní otisky prstů, společně si vytvořit vlastní reklamu nebo připravit reklamní nabídkovou akci, dozvědět se něco o cvičení a společně si zacvičit kruhový trénink, společně si postavit domeček z opravdových malých cihel, vyzkoušet si spolupráci v týmové soutěži, společně si zahrát stolní a deskové hry, společně si vyrobit kulisy, jednoduché loutky a nacvičit krátké divadlo, společně vytvořit komiks Asterix a Obelix u pyramid, společně si vyrobit středověký hrad, svůj vlastní erb a zahrát si středověké hry, společně si vymodelovat dinosaury a vytvořit nástěnné obrazy, společně si vyrobit svícen ze sklenice a malovat na kamínky.

Některé práce a výtvory si žáci nakonec odnesli domů, ale většina bude zdobit třídy a chodby školy.