IČ: 00849251
DIČ: Nejsme plátci DPH.
Tel.: 585 389 343
Email: zsbohun(at)bohunovice(dot)cz
Datová schránka: 5nuvzmh
Školní družina bazén: Zbraňková 736 154 376, Neumannová 727 944 491
Školní družina škola: Vachutková 727 919 560, Hrušková 607 575 472
Mateřská škola:tel.: 777 134 489, ms(at)zsbohun(dot)cz
Školní jídelna: tel.: 725 950 449, skolnijidelna(at)bohunovice(dot)cz

Projekt "Společně to dokážeme" 31.10.2019

Autor: Ondřej Pantlík | 07.11.2019 20:20

Poslední listopadový den se již poněkolikáté uskutečnil na naší ZŠ projektový den s názvem „Společně to dokážeme“. Ten den neprobíhala běžná výuka podle rozvrhu.

Učitelé si pro žáky nachystali několik rozmanitých témat. V první a druhé třídě se otevřeli dveře „tvořivých dílniček“, kde si ti nejmenší pohráli s tematikou nazvanou „barevný podzim“. Starší děti měly možnost se zapsat na konkrétní workshop podle svého vlastního výběru. Jednotlivé skupiny byly různého věkového složení, spolupráce na projektu probíhala napříč jednotlivými třídami.

A výběr to byl opravdu veliký. Zdá se, že celá škola v průběhu jednoho dopoledne podnikla cestu kolem světa. Někteří odvážní jedinci se dobrovolně vydali na výlet do „Starověkého Egypta“, kde si vyzkoušeli mumifikaci na vlastní kůži. Jiní se přemístili až do vzdáleného Japonska, aby se seznámili s komiksem „Manga a anime“ anebo se zabývali japonským uměním poskládat cokoliv z papíru. Vytvořili neuvěřitelné „Origami“. Další zaletěli do Ameriky a užívali si strašidelný Halloween. Nadšenci do historie se rozhodli věnovat čas tomu, aby zjistili, co všechno se událo během „30 let demokracie v České republice“. Nejen mysleli, ale i trošku sportovali a překonávali své osobní hranice všichni ti, kteří toužili zažít dobrodružství na cestě ven z „Únikové hry“. Milovníci hudby si vyzkoušeli „Sborový zpěv“ a možná si prozpěvovali i cestou domů. Budoucí vědci zkoumali, jak rostlinou proudí voda, jak se v přírodě vytváří kyslík a navíc si zasoutěžili ve vědomostním kvízu. Malí mágové se přihlásili do projektu „Škola čar a kouzel“ a tajně doufali, že se z nich stanou fantastičtí kouzelníci. Orientovat se v plánech a řešit pracovní postup se naučili stavitelé „Lega“. Další nadaní konstruktéři se účastnili „Drakiády“, vyrobili vlastního draka a bez váhání vyrazili ven ho vyzkoušet. Někteří pochopili, že slušné a zdvořilé vystupování je v životě potřeba, proto navštívili „Kurz společenského chování“. Něco krásného ten den stihli vytvořit všichni, kteří se rozhodli použít své „Šikovné ruce“.

Výsledky naší fantazie a schopnosti něco společně dokázat jsme si ponechali vystavené ve škole. Při všech těchto činnostech byl kladen důraz na spolupráci, empatii a komunikaci, která je pro každého člověka v životě velmi důležitá. Snad si žáci odnesli mnoho zážitků a věříme, že se jim tento projektový den líbil.