Exkurze v Miele

Autor: Ondřej Pantlík | 20.06.2022 07:08

V pondělí 13. června se vydala třída 8.A na exkurzi do výrobní haly společnosti Miele v Uničově. Na parkovišti před továrnou nás zaujal reklamní poutač, který trochu zmateně sliboval ihned 40.000,-. K naší smůle šlo o náborový příplatek zaměstnancům.

Uvnitř nás přivítali s otevřenou náručí plnou naslouchátek, neboť v halách panuje značný hluk. Továrna je k exkurzím vybavena systémem cest a přechodů, které brázdí nekonečný systém hal. Přes 2100 zaměstnanců v do detailu propracovaném systému (mateřská společnost jsou Němci) vyrábí denně stovky a tisíce myček a sušiček. Zatímco jsme mohli sledovat dělníky s barevnými stejnokroji, náš strojově výřečný průvodce se místy pouštěl při výkladu do takových detailů, že informace rychle prolétaly druhým uchem - tím bez naslouchátka - ven.

Po asi sedmiMieleové ranní procházce jsme dorazili do cíle. Znavení žáci, kteří si přisedli na přilehlé zábradlí, byli ihned upozorněni mistrem, že tím porušují bezpečnostní předpisy. A tak jsme se vydali z výrobny zase k východu.

Žáci při exkurzi získali ucelený přehled, co by je čekalo, pomýšlí-li na budoucnost v továrně podobného typu. Nepříliš atraktivní prostředí výroby vyvažuje např. možnost kariérního vzestupu v rámci firmy.

Zbytek dopoledne jsme využili k prohlídce půvabného historického jádra Uničova, načež děti vzaly útokem pokoutní kebab.

Den nato vyrazila do Miele i 8.B a dle dostupných informací byly jejich pocity a chutě (týž pokoutní kebab…) podobné.