Školní družina: 732 362 165

Noc s Andersenem

Autor: Ondřej Pantlík | 03.04.2017 08:52

f00011_20170403_kolo.jpg

V pátek 31.3. proběhl na naší škole první ročník Noci s Andersenem. Tato mezinárodní akce je zaměřena na podporu čtenářské gramotnosti a prohloubení vztahu k četbě obecně. Tento rok byl zaměřen na komiksové postavičky Čtyřlístku.

Žáci z 3. a 5. tříd se zúčastnili netradičních aktivit. Seznámili se s Hansem Christianem Andersenem a jeho pohádkami. V místní knihovně si pro ně paní knihovnice připravila velmi zajímavý program, který finišoval tombolou o malé, ale milé ceny.

Žáci si vyzkoušeli roli spisovatele a ilustrátora zároveň a ve skupinkách vymýšleli krátké komiksy na téma Čtyřlístku, které si pak odprezentovali. Práce se všem velmi povedly.

Poslední tečkou za příjemným odpolednem a večerem byla básnička Se Čtyřlístkem do pohádky
 od paní knihovnice Evy Dokoupilové.

Do svých domovů jsme se rozešli v sobotu ráno.

J. Dopitová, L. Keclíková, M. Prečanová, M. Dejmalová

FOTOGRAFIE